czwartek, 26 marca 2015

Krytyka Polityczna #40-41

Witajcie!
Właśnie słucham sobie po raz kolejny rewelacyjnej płyty Fisz Emade Tworzywo . Jestem dzisiaj tak strasznie zmęczona, że jedynie ta muzyka trzyma mnie jeszcze dzisiaj jakoś przy życiu. Za chwilę będę musiała dokończyć wycinanie linorytu i chyba nie uda mi się zrobić dzisiaj już nic innego. 

Niecały tydzień temu pisałam Wam o nowościach na moim książkowym stosie. Tym razem padło na ... właściwie nie wiem jak to nazwać. Książka? Ekskluzywny magazyn? Zbiór wywiadów? Na stronie Krytyki politycznej jest to określane jako -numer- więc może zostańmy przy tym! ;) Znajdują się w nim wywiady z ludźmi zaangażowanymi w tworzenie jednych z ważniejszych galerii sztuki współczesnej lub muzeów. Rozmowy prowadzone są przede wszystkim przez Artura Żmijewskiego. Czyta się to bardzo dobrze! Oczywiście od razu uprzedzę- osoby nie zainteresowane sztuką zapewne nie znajdą dla siebie w środku niczego ciekawego.... natomiast fani spędzania wolnego czasu w MOCAK-u, Zamku Ujazdowskim, czy Zachęcie na pewno będą chociażby zadowoleni! :) Ja co prawda do Warszawskiego Zamku Ujazdowskiego zajrzę pierwszy raz dopiero w kwietniu, ale od jakiegoś czasu staram się śledzić wystawy jakie tam się odbywają. 

Pierwsza część kojarzyła mi się troszkę z targiem i ploteczkami, kiedy to każdy ma swoją wersje i tylko ta jedyna jest słuszna. Wyczytałam z tego wiele ciekawych rzeczy, ale dopiero w połowie wciągnęłam się na całego! To niesamowite jak dziwnie funkcjonują Galerie Sztuki Współczesnej w Polsce. Ciekawe doświadczenie przeczytać to wszystko od kulis . Więcej o tym nie napisze, bo nie chcę Was zanudzać... a i tak myślę, że każdy, kto będzie zainteresowany sięgnie po to wydanie :)
Powiem jeszcze tylko troszkę o wydaniu- a więc: okładka CUDO! Rewelacyjna grafika, w idealnych kolorach! W środku również wiele ciekawych pomysłów :) Wiele kolorowych "wkładek", kilka prac, wszystko naprawdę rewelacyjne! Ja jestem zakochana... mam nadzieję, że ktoś z Was również po ten numer sięgnie ;) 
Numer mogłam przeczytać dzięki wydawnictwu Krytyki Politycznej
Buziaki :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz