niedziela, 8 marca 2015

Obietnica Łucji

Hej!
Dzisiaj obudziło mnie słońce. Od razu zerwałam się z łóżka, aby podnieść rolety we wszystkich oknach w domu, tak aby światło mogło dotrzeć do każdego zakamarka. Kiedy już to zrobiłam postanowiłam wrócić do łóżka i z twarzą zwróconą do okna postanowiłam skończyć książkę. Udało się i aktualnie mam wspaniały humor. Kto czyta świetne książki wie co mam na myśli.

    Kiedy otworzyłam paczkę z książką Obietnica Łucji pierwsze co rzuciło mi się w oczy była zakładka, która głosiła : "Obiecujemy, że ta książka Cię zachwyci. Jeśli uznasz inaczej -możesz wymienić ją na inną" Zachwycił mnie ten pomysł, bo po pierwsze- skoro dostałam taką obietnicę byłam prawie pewna, że dostałam możliwość przeczytania czegoś bardzo dobrego... ale z drugiej strony- to niesamowicie fajny pomysł. Przecież każdy ma inny gust i nie każdemu książka musi się podobać. W takiej sytuacji wymiana egzemplarza na inny to sytuacja idealna!
     U mnie na szczęście o wymianie nie było mowy! Już po pierwszych stronach zakochałam się w historii, sposobie w jaki pisze Dorota Gąsiorowska oraz w głównej bohaterce Łucji. Z każdą chwilą wciągałam się w wydarzenia z Różanego Gaju jeszcze bardziej. Bardzo nie chciałam aby książka się kończyła. Jednak ciekawość mojej mamy zmotywowała mnie do pochłonięcia tej książki w parę dni. Teraz oddaję ją w Jej ręce, jestem przekonana, że Jej również się ona bardzo spodoba  :)
     Literatura obyczajowa jest mi dość bliska, chociaż ostatnio bardzo się od niej oddalam. Kiedy mam wybór zazwyczaj sięgam po biografie lub kryminały. Miło czasami po prostu odpocząć przy książce! Najzwyczajniej w świecie cieszyć się sielankową sytuacja zapisaną na kartach. 
      Łucja to nauczycielka historii, która postanawia zmienić swoje życie. Pakuje walizki i przyjeżdża do Różanego Gaju. Tam dostaje pracę w szkole, gdzie dzieci od razu się w niej zakochują. Ania, jedna z jej uczennic staje się dla niej najbliższa. To pewnego rodzaju powrót do przeszłości i do czasów kiedy to ona była małą, cichą dziewczynką. Uczennica wyjawia jej swoją tajemnice, co powoduje, że zbliżają się do siebie jeszcze bardziej. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że dziewczynka odmieni jej życie!
     Strona graficzna, to całkowita doskonałość! Wszystko tutaj ze sobą zagrało. Piękna, spokojna, dość romantyczna okładka idealnie komponuje się z tym co zawarte w środku. Jestem zdecydowanie na tak!
      Dorota Gąsiorowska swoją Obietnicą Łucji skradła moje serce! Już czekam na kolejne książki ten autorki. A już dzisiaj mogę Wam oczywiście polecić przeczytanie wspaniałego debiutu! :)
Książkę mogłam przeczytać dzięki wydawnictwu ZNAK
Na dzisiejszy piękny dzień polecam jeszcze przepiękną piosenkę Legenda Ordinary People . Po wczorajszej muzycznej siódemce tak mi się wzięło na wspomnienia ;)
Buziaki :*

2 komentarze: