środa, 6 maja 2015

KINO-SZTUKA

Hejka! :)
Ostatnimi czasy na elbląskim Dyskusyjnym Klubie Filmowym puszczane są filmy z cyklu Kino Sz(t)uka. Pokazywane są na nich rewelacyjne filmy, jak np. ostatnio Między nami dobrze jest na podstawie tekstu Masłowskiej. Ten cykl ma oczywiście za zadanie ukazać jak kino łączy się z innymi dziecinami sztuki. We wspomnianym przeze mnie filmie był ukazany film, jak i teatr. Temat ostatnimi czasy dość mi bliski, dlatego postanowiłam sięgnąć po książkę KINO-SZTUKA , aby dowiedzieć się więcej ;)

KINO-SZTUKA istnieje w środowisku filmowym dosyć niedługo, dlatego niesamowicie ciekawie czytało się o historii, która jest mi znana, z której wiele filmów widziałam, a co najważniejsze- znałam twórców. Książka podzielona została na trzy części.

Pierwsza zapoznaje nas ogólnie z najważniejszymi informacjami, artystami, najważniejszymi filmami. Zrobiła mi ogromnego smaka na zapoznanie się z niektórymi pozycjami... aż tu nagle w drugiej części to wszystko jest rozszerzone o genialne wywiady z Sasnalami ♥ Liberą ♥, czy twórcami Performera. O filmie dowiedziałam się właśnie z tej książki i niesamowicie na niego czekam!!! 7 lutego odbyła się światowa premiera. Mam nadzieję, że już niedługo pojawi się również w Polsce! To właśnie absurd, którego nie rozumiem! Dlaczego polskie filmy nie mają premiery najpierw w Polsce!? Pewnie jest to dość znany powód, ale ja go jeszcze nie rozgryzłam do końca^^

Książka jest wzbogacona wieloma zdjęciami, kadrami z filmów, plakatami, szkicami itp. Świetnie komponuje się z całością! Przy okazji wspomnę o okładce- to jedna z najładniej wydanych książek w moim pokoju! Okładka jest po prostu idealna! Pięknie łączy się ze środkiem i wszystko jest wspaniałe!! 

Czytało mi się tą książkę niesamowicie dobrze. Dowiedziałam się kolejnych ciekawych rzeczy ze świata kina, także jak dla mnie spełniła swoje zadanie! ♥ Bardzo bardzo bardzo gorąco polecam :) Książkę mogłam przeczytać dzięki Wydawnictwu Krytyki Politycznej.


Teraz tylko poszukuję, gdzie mogę niektóre filmy obejrzeć, bo nie jest to takie proste!
Buziaki :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz