piątek, 10 lipca 2015

DESIGN historia wzornictwa

Hejka! :)
Wróciłam! Jedynie na kilka dni, bo zaraz wyruszam w góry. Już się nie mogę doczekać, ponieważ ostatni raz na górskiej wędrówce byłam dwa lata temu! Trochę już chyba za tym tęsknie. Wyjeżdżam w niedzielę, trochę mnie nie będzie, ale mam nadzieję, że przed wyjazdem starczy mi czasu na zaplanowanie siedmiu ciekawych notek! :) Mam już kilka planów. Wyjeżdżam do Zakopanego- ktoś w tym czasie również się wybiera? Spotkam się z kimś przypadkiem na Krupówkach?:D

Dzisiaj o książce idealnej! Uwielbiam wszelkiego rodzaju albumy, ale jestem ciekawa, czy za jakiś czas nie znudzą mi się tak samo jak biografie, które czytałam nałogowo! ;) Jak możecie zobaczyć po blogu- aktualnie żadnego życiorysu nie czytam. Najzwyczajniej w świecie nie mam na to już ochoty, chociaż mam nadzieję, że chęci wrócą. W wypadku albumów jestem prawie pewna, że na nudę narzekać nigdy nie będę mogła... tym bardziej kiedy są tak pięknie wydane jak te z wydawnictwa ARKADY. 

DESIGN historia wzornictwa jak już wiecie jest w stu procentach dla mnie! Każda strona w tej książce mnie interesowała, wszystko po prostu pożerałam wzrokiem! Im więcej tym większego mam smaka! :D Design to coś niesamowitego i wiem, że pewnie powtarzam się już z tym któryś raz... ale czy Wy swojej przyjaciółce tylko raz mówicie o swoim chłopaku, czy powtarzacie to aż do znudzenia? Ja może z chłopakami tak wielkiego problemu na blogu nie mam, ale odczuwam wielką potrzebę dzielenia się z Wami moją miłością do wzornictwa! Czuję, że to właśnie to- na całe życie.

Album podzielony jest na pięć rozdziałów, a opisywana historia zaczyna się od połowy XIX wieku aż do teraz. Poza wieloma naprawdę wspaniałymi fotografiami ( nawet moja wspaniała Marilyn Monroe znalazła w niej swoje miejsce! ) jest tutaj bardzo dużo interesującego tekstu, który naprawdę pozwala poszerzać swoje horyzonty! :) 

Okładka teoretycznie minimalistyczna, ale zawiera wszystko to, co tego rodzaju książka powinna mieć. Ja jestem jak najbardziej na tak. Grafika bardzo cieszy oko- przynajmniej moje! :)

Więcej nie będę Was zachęcać. Jestem przekonana, że osoby zakochane w designie tak samo jak ja potrzebują jedynie iskierki inspiracji żeby sięgnąć po jakąś dobrą lekturę na temat wzornictwa. Tak więc ludzie- wiedzcie, że to naprawdę rewelacyjna książka posiadająca inspirująco wiele ciekawych informacji, jak również przepiękny album zawierający wiele designerskich pionierów i głównych przedstawicieli tworzących jakże fantastyczną historię wzornictwa.

W 100% polecam- słuchajcie mnie, bo czasami warto! :)


A książkę mogłam przeczytać oczywiście dzięki wydawnictwu ARKADY
Buziaki! :*

1 komentarz:

  1. Kolejna lektura, która będzie czekać w kolejce :-) Wygląda bardzo ciekawie! Obecnie czytam książkę o rysunku napisaną przez architekta. Jak skończę, opisze ją u siebie. Jest super, dowiedziałam się dzięki niej dużo ciekawych rzeczy. Też posiada mnóstwo fajnych ilustracji!
    Nie widzę nic złego w dzieleniu się z nami Twoją pasją. Ja sama w rozmowie o inspirujących mnie tematach (sztuce, książkach, muzyce czy filmie) nie mogę się opanować... Potrafię mówić o tym godzinami :-P

    OdpowiedzUsuń