poniedziałek, 21 grudnia 2015

Alicja w krainie czarów po drugiej stronie lustra

Hejka! :)
Dziwną mamy tę pogodę- zupełnie nie wiadomo jak się ubrać i co ze sobą robić. Prawdopodobnie przez to wszystko jestem chora i to tak, że nie mam ochoty w ogóle wychodzić z łóżka. Katar, gardło, gorączka i ból głowy- totalnie wszystko. No ale cóż, tak już bywa w tych przejściowych okresach. Moja odporność nie istnieje ^^.

Dzisiaj kilka słów o książce, którą skończyłam kilka dni temu. Parę tygodni wstecz doszły mnie słuchy, że wychodzi nowa część Alicji w Krainie Czarów do kin. Z tą samą rewelacyjną obsadą co pięć lat temu. Mia Wasikowska, Helen Bonham Carter, Johny Depp Anne Hathaway. Do premiery zostało jeszcze sporo ponad pół roku, ale postanowiłam się dobrze do tego wydarzenia przygotować i przed pójściem do kina przeczytać ( w końcu! ) książkę o tym samym tytule.
Już kiedyś słyszałam, że te wszystkie najwspanialsze bajki dla dzieci tak naprawdę dla dzieci nie powinny być przeznaczone. Niestety dowiedzieć się można tego jedynie z oryginałów, które niesamowicie trudno dostać. Także pomyślałam, że skoro wydawnictwo Vesper wypuszcza do sklepów nowe wydanie, to niewątpliwie będzie to właśnie ta książka... tym bardziej, że w rozmowie z Bartoszem potwierdziły się tylko moje przypuszczenia, że tak naprawdę  Alicja bajką nie jest. 

Pierwsze co rzuca się w oczy, to niesamowite opracowanie graficzne. To jedna z najpiękniejszymi rysunkami książka w moim domu! Pojawia się ich naprawdę dużo, praktycznie na każdej stronie i dosłownie każdy z nich jest wyjątkowy, niepowtarzalny i zapiera dech w piersi. Uwielbiam! ♥ Polecam nawet tym, którzy nie czytają... wystarczy czasami książką cieszyć oko ^^

Przeszłam do czytania- na początku miałam bardzo pozytywne wibracje. Czekałam na tą niespodziankę, którą całe życie kryła w sobie bajka. No ale cóż- niestety. Okazało się, że jest to zwykła Alicja w Krainie Czarów jaką znam. Bardzo dobra bajka... ale mimo wszystko bajka. Trochę było mi smutno- ale z drugiej strony- znów mam czas na szukanie tego przewspaniałego oryginału, w którym wcale tak kolorowo nie jest.

Zbliżają się święta- dla dzieci bajka, dla dorosłych rysunki- prezent idealny. Polecam serdecznie :)


No bo kto nie lubi tej dziewczynki co to nie może dosięgnąć do dziurki od klucza lub nie mieści się w całym domu!? ^^
buziaki! :*

1 komentarz:

  1. Uwielbiam ją. <3

    Wracam do blogowania, może wpadniesz.? :)

    OdpowiedzUsuń