sobota, 30 stycznia 2016

M.O.D.A.


Hejka! :)
Kilka dni temu zawitała do mojego domu nowa książka z wydawnictwa Dwie Siostry. Całkiem dawno nie pisałam o żadnych tytułach, ale dzisiaj sięgnęłam po M.O.D.Ę żeby zobaczyć co skrywa w środku i byłam tak podekscytowana, że przeczytałam całą i jestem zachwycona! No wiecie ostatnio tak sobie mówię, że już zamieniam się w dziewczynę, że postanawiam coraz bardziej myśleć o tych ciuchach i w ogóle... jeszcze daleko mi do normalności, ale każdy krok- to kilka centymetrów bliżej do sukcesu ;) Myślałam, że nie będzie możliwości, aby moda zaabsorbowała mnie bardziej niż design- jeżeli nie pamiętacie o nim pisałam TUTAJ  Tym bardziej, że już po okładce widziałam, że zielone tło i moja wspaniała wyciskarka do cytryn skradła tysiąc razy bardziej moje serce niż dosyć proste rozwiązanie na modę. Okazało się jednak, że o designie, sięgając po książkę, wiedziałam już tak wiele, że niektóre rzeczy były dla mnie oczywiste... natomiast w modę dopiero wchodzę i ciekawostki z jej świata są mi jeszcze całkowicie obce. Tak właśnie czytając ją siedziałam na facebooku i informowałam o wszystkich niesamowitych rzeczach Piotra i tacy byliśmy zajarani tym wszystkim. Ile to człowieka może inspirować! Wszędzie może znaleźć pomysł na własny projekt. Nawet z pozoru takie płytkie coś, jak projektowanie ubrań i prezentowanie ich po głębszym zapoznaniu się z tematem okazuje się dziedziną wybitną! Ta niepozorna mała książka zawiera w sobie tak wiele, że jestem prawie pewna, że podczas czytania jej swoim pociechom rodzice nie będą mogli oprzeć się dojścia do jej końca jednego wieczoru, kiedy dzieciaki już zasną z nosem w poduszce ;) Poza tym nie popadajcie w błędne myślenie, że jak fajna, kolorowa książeczka to od razu jedynie dla dzieci. M.O.D.A. jest przeznaczona dla każdego, nie ważny jest wiek. Trzeba tylko docenić całe to dobro zawarte w środku :)

Na ponad stu czterdziestu stronach można znaleźć informacje na temat trzydziestu trzech wybitnych projektów modowych, które zapisały się w historii. Czy wiedzieliście na przykład, że Mary Quant projektując szokująco krótkie sukienki nazwała je "mini" dlatego, że uwielbiała swój samochód- mini cooper lub słyszeliście o jednorazowych ubraniach z papieru lub aluminium? Jest tu również kilka podstawowych informacji o sławnych jeansach czy małej czarnej. Wszystko jest świetnie opisane- w prosty sposób, zrozumiały dla dzieci. Każde trudniejsze słowo zawarte w książce jest obok tłumaczone. Informacji jest wystarczająco, aby zaciekawić .. później swoją wiedzę można poszerzyć w internecie, a internet w tym wypadku akurat bardzo się przydaje- ponieważ czasami warto zobaczyć projekty już w realu na modelce czy modelu :)

Osobną kwestią są oczywiście ilustracje, które tworzą tutaj bardzo ważny element, prawdopodobnie najistotniejszy- nie umniejszając innym treściom zawartym w M.O.D.Z.I.E. Dosłownie każda ilustracja na każdej stronie jest perfekcyjna! Jestem zachwycona humorem, kolorystyką, kompozycją no i pomysłem na przedstawienie zawartego tekstu. 

Nie miałam jeszcze możliwości zapoznania się z całą serią czterech książek, ale myślę, że każdą z nich jest wspaniała i skrywa w sobie mnóstwo ciekawych rzeczy! Także z miłą chęcią kiedyś poznam wszystkie tj. jeszcze S.Z.T.U.K.A. i D.O.M.E.K.


Czytaliście? Posiadacie?
U mnie niewątpliwie ląduje na półeczce ulubieńców :D
Buziaki! :*

1 komentarz:

  1. nie miałam ,a nawet nie wiedziałam ,że coś takiego jest

    OdpowiedzUsuń