czwartek, 16 czerwca 2016

O.G.R.Ó.D.


Hejka! :)
Każdy kto zagląda na tego bloga od około roku na pewno jest świadomy mojej miłości do serii książeczek dla dzieci z serii S.Z.T.U.K.A. Wydawnictwa Dwie Siostry. W swojej kolekcji posiadałam już dwie, więc wciąż przede mną jeszcze dwie, ale spokojnie- chcę sobie dawkować przyjemności i nie rzucać się na wszystkie na raz, a wiem, że nie mogłabym wytrzymać z ciekawości, gdybym miała je wszystkie w domu. Ostatnio zajrzałam z ciekawości na stronę wydawnictwa DS i moim oczom ukazała się wiadomość o premierze nowej książki- O.G.R.Ó.D. Do ogrodów z tych wszystkich dziedzin mi najdalej i czytając o wszystkich czterdziestu dwóch żywych dziełach sztuki dało się to odczuć. Chyba nie wszystkie wizje artystyczne były dla mnie zrozumiałe i sensowne. Mało co zapierało mi dech w piersi, czy wzbudzało moją chęć jak najszybszego pojechania w dane miejsce, no aleeee.... nie ulega wątpliwości, że to kolejna książka z niesamowitymi ilustracjami! Kolejna z książek, które w dosyć zabawny, bardzo łatwy sposób przekazuje dzieciakom wiedzę na temat różnych typów sztuki jakże ważnych w naszym życiu. Fajnie, że istnieją książki dla dzieciaków, przy których Rodzice również mogą się rozwinąć i poznać coś nowego. Ja dowiedziałam się naprawdę wielu ciekawych rzeczy.... na przykład tego, że moja ulubiona roślina w pokoju jest trująca O.o A tak przy okazji wiedzieliście, że w Wielkiej Brytanii istnieje ogród właśnie z trującymi roślinami? Wejść tam można jedynie z ochroniarzem, który jest przeszkolony i wie jak zachowywać się przy kwiatach, których nie można nawet wąchać. Fajna sprawa, z miłą chęcią bym się wybrała :)

W książce znalazła się również Polska i warszawski ogród na dachu. Byliście kiedyś? Ja z miłą chęcią bym się wybrała, po opisie i ilustracji wydaje się bardzo interesujący. Już kiedyś o nim słyszałam i spodziewałam się, że go znajdę w tej książce, ale teraz jestem zaciekawiona jeszcze bardziej :) Uwierzcie, że ogrody są wszędzie! Poziomo, pionowo, na betonie, na wodzie, na schodach, na blokach, mostach, nawet na wieżowcu i w wielu innych miejscach! Chociaż wielu z projektów nie rozumiem, to wieloma również jestem zachwycona i z miłą chęcią bym odwiedziła. Takie zwiedzanie musi być bardzo odprężające i uspakajające :)

Jeden widziałam! :D Kiedy byłam w Paryżu w Wersalu miałam okazję oglądać wspaniałe francuskie ogrody Ludwika XIV. Powiem Wam, że robi ogromne wrażenie, poza tym uczyłam się o nich na lekcjach historii sztuki i byłam bardzo zadowolona, że również takie projekty znalazły się w O.G.R.Ó.D. Tak zauważyłam, że w designie uwielbiam przedziwności, a w tej naturze wolę coś co nawet jeśli sztucznie wytworzone przez człowieka jest proste i nieskomplikowane jak na przykład wspaniały i prosty (!) park w sercu Berlina. Czuję, że mogłabym Wam opisać każdy z ogrodów z osobna, bo każdy wzbudził we mnie jakieś emocje... ale nie byłby to chyba zbyt dobry pomysł- dlatego kończę, a Wam polecam zaopatrzyć się w to małe cudo- naprawdę warto! :D


Buziaki :*

1 komentarz:

  1. Lubię tą serię, mimo że pierwsze książeczki dostałam pod koniec podstawówki, to nadal chętnie zaglądam :) Co do ogrodów na dachu - polecam serdecznie, jak byłam mała, bardzo często chodziłyśmy z mamą i siostrą :)

    OdpowiedzUsuń